جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نحوه تکمیل اظهارنامه جدید مالیات بر ارزش افزوده زمستان

4.3
(25)

در این نوشته شما می خوانید

اظهارنامه جدید مالیات بر ارزش افزوده

مهلت ارائه اظهارنامه جدید مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۲ تا تاریخ ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ می باشد. سازمان امور مالیاتی کشور برای تسهیل فرآیند ارسال اظهارنامه، اظهارنامه پیش‌فرض را برای مودیان محترم در سامانه ارزش افزوده به نشانی https://evat.ir/ قرار داده است. در این مقاله، به شما در تکمیل و ارسال اظهارنامه پیش‌فرض مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۲ گام به گام راهنمایی خواهیم کرد.

مراحل و نحوه تکمیل و ارسال اظهارنامه پیش‌فرض ارزش افزوده و ویرایش آن:

مراحل تکمیل و ارسال اظهارنامه جدید ارزش افزوده را مطابق با ویدیو آموزشی دکتر برزگری، رئیس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی کشور انجام دهید.

مهلت ارسال اظهار ارزش فزوده زمستان ۱۴۰۲ تا چه تاریخی هست ؟ آیا مطابق سالهای قبل تمدید صورت گرفته است؟

مطابق با ماده ۳ قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی : تا پایان سال ۱۴۰۳ صورتحساب هایی که در سامانه مودیان صادر نشده است ،قابل قبول می باشد در این مدت سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه مودیان در پایان هر دوره نسبت به تهیه اظهارنامه برای کلیه مودیان اقدام کند .

مودیان حداکثر تا یک ماه پس از پایان دوره مالیاتی موردنظر (زمستان ۱۴۰۲) فرصت دارند بر اساس اطلاعات مربوط به صورتحساب های خارج از سامانه مودیان، اظهارنامه موردنظر را ویرایش، تکمیل و به سازمان امور مالیاتی کشور مسترد و مطابق با ماده ۴ قانون دایمی ارزش افزوده نسبت به پرداخت مالیات و عوارض متعلق اقدام نمایند.

مودیانی که تا پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۳ نسبت به پرداخت مالیات و عوارض متعلق اقدام ننمایند، مشمول جریمه مقرر در مواد (۳۶) و (۳۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده حسب مورد می شوند.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

با کلیک روی ستاره ها از 1 تا 5 امتیاز بدین

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد رای : 25

تا حالا کسی نظر نداده! اولین نظر رو ثبت کن!

مدیر سایت

ما در تیم پایش حساب در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه حسابداری و مالیات را تهیه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *