جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دریافت مشاوره خدمات حسابداری از پایش حساب

چابک سازی کسب و کار چیست؟

چابک سازی کسب‌وکار یک مجموعه کاری، یکی از مهم‌ترین اصولی است که کارشناسان کسب‌وکار آن را برای پیشرفت هرچه سریع‌تر یک بیزینس توصیه می‌کنند. اولین چیزی که یک کسب‌وکار برای چابک سازی خود نیاز دارد، برون‌سپاری اموری است که ارتباطی با تخصص اصلی کسب‌وکار ندارد و نیازمند یک تخصص جداگانه است. اصلی‌ترین این‌گونه امور، امور مربوط به حسابداری و مالی است.

امروزه صاحبان کسب‌وکار امور مربوط به حسابداری خود را به یک شرکت حسابداری سپرده و از خدمات حسابداری آن شرکت بهره‌مند می‌شوند. استفاده از خدمات حسابداری به میزان زیادی حجم کاری شرکت‌ها را کم کرده و به چابک سازی آن‌ها کمک می‌کند. اما خدمات حسابداری چیست؟

خدمات حسابداری چیست؟

به خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌های حسابداری، خدمات حسابداری می‌گویند. این خدمات شامل تمامی اموری می‌شود که برای حسابداری یک شرکت موردنیاز است؛ از ابتدایی‌ترین امور حسابداری تا حساس‌ترین آن. سطح و نوع خدمات حسابداری ارائه‌شده بستگی به درخواست و نیاز شرکت‌ها دارد. برخی شرکت‌ها تمامی امور حسابداری خود را برون‌سپاری می‌کنند و از یک پکیج کامل خدمات حسابداری استفاده می‌کنند و برخی دیگر تنها از بخشی از خدمات حسابداری استفاده کرده و امور عمومی حسابداری را خود بر عهده می‌گیرند. برای فهم بیشتر این مقوله، بهتر است با انواع خدمات حسابداری آشنا شوید.

انواع خدمات حسابداری

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، صاحبان کسب‌وکار برحسب نیازهای خود از انواع مختلف خدمات حسابداری استفاده می‌کنند. خدمات حسابداری به سه دسته کلی خدمات مشاوره ای، خدمات عملیاتی و اجرایی تقسیم می‌شوند.

خدمات عملیاتی حسابداری

این نوع خدمات حسابداری مربوط به امور راه‌اندازی سیستم‌های مالی و حسابداری در شرکت‌ها است. این‌گونه خدمات معمولاً به‌صورت موردی به همراه پشتیبانی است. لیست برخی از خدمات عملیاتی حسابداری را در زیر می‌خوانید؛

طراحی سیستم‌های حسابداری و انبار
انتخاب و راه‌اندازی نرم‌افزارهای حسابداری متناسب با نوع و حجم فعالیت
راه‌اندازی سیستم حسابداری کسب‌وکارهای نوپا

خدمات مشاوره ای حسابداری

این نوع خدمات حسابداری، به خدماتی گفته می‌شود که در آن شرکت حسابداری با ارائه مشاوره و راهکار و همچنین نظارت بر امور حسابداری یک شرکت، به بهبود روند کاری بخش حسابداری و مالی یک شرکت کمک می‌کند. این نوع خدمات هم به‌صورت موردی و هم به‌صورت مستمر ارائه می‌شود. لیست برخی از خدمات مشاوره ای حسابداری را در زیر می‌خوانید؛

ارائه مشاوره در تهیه و تنظیم قراردادهای تجاری و امور کار و تأمین اجتماعی
بررسی حساب‌ها و رفع مغایرت و اختلاف حساب شرکا
تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی و تعیین ارزش شرکت‌ها و مشاوره سرمایه‌گذاری بورس
همکاری در انتخاب حسابدار رسمی و اجرای عملیات حسابرسی
همکاری در مصاحبه شغلی و انتخاب حسابدار باتجربه و مسئول
اجرای حسابرسی داخلی و بررسی سیستم‌های جاری مالی و ارائه پیشنهادهای اصلاحی
مشاوره مالیاتی

خدمات اجرایی حسابداری

این نوع خدمات حسابداری شامل تمامی امور جاری حسابداری می‌شود. با دریافت خدمات اجرایی حسابداری بخشی از امور مستمر و اجرایی حسابداری خود را برون‌سپاری خواهید کرد. معمولاً دریافت‌کنندگان خدمات اجرایی حسابداری، خدمات دودسته قبلی را نیز دریافت کرده و امور حسابداری خود را به‌طور کامل برون‌سپاری می‌کنند. بااین‌حال برخی شرکت‌ها نیز با دریافت یکی از انواع خدمات اجرایی حسابداری، بخشی از حسابداری خود را برون‌سپاری می‌کنند. برخی از خدمات اجرایی حسابداری را در زیر می‌خوانید؛

انجام عملیات حسابداری شرکت‌ها
اجرای پروژه‌های حسابداری
برنامه‌ریزی و اجرای عملیات تهیه بهای تمام‌شده کالای ساخته‌شده
تهیه و تنظیم صورت‌های مالی و حسابرسی شرکت‌ها
تهیه و تنظیم صورت حقوق و دستمزد، لیست بیمه و مالیات و ارسال آن‌ها
حسابداری بیمه تأمین اجتماعی شرکت‌ها و مسائل مرتبط
حسابداری کسب‌وکارهای خاص و مشارکت مدنی
حسابداری شرکت‌های خارجی فعال مستقر در ایران
دادرسی مالیاتی

چه نوع خدمات حسابداری‌ای مناسب کسب‌وکار شما است؟

همان‌طور که خواندید خدمات حسابداری انواع بسیاری دارد. اما سؤال اینجاست که کسب‌وکار شما به کدام‌یک از انواع خدمات حسابداری نیاز دارد و چه نوع خدمات حسابداری‌ای مناسب کسب‌وکار شما است. برای پاسخ به این سؤال باید کسب‌وکار شما توسط یک کارشناس حسابداری و مالی مورد تجزیه‌وتحلیل قرار گیرد. کارشناس حسابداری و مالی متخصص این امور، پس از تحلیل ابعاد مختلف کسب‌وکار شما خدمات حسابداری موردنیاز شما را در قالب یک بسته به شما پیشنهاد خواهد داد.

دریافت مشاوره مالی

گروه مشاورین مالی پایش حساب ، با تخصص بالا در حسابداری شرکت‌ها و تجربه چندین ساله در ارائه خدمات حسابداری، به‌عنوان یکی از مورداعتمادترین شرکت‌های حسابداری حال حاضر ایران شناخته می‌شود. شرکت‌های فراوانی از سال‌های دور از خدمات حسابداری گروه مشاورین مالی پایش حساب بهره‌مند شده‌اند و به دلیل اعتماد به این مجموعه تا به امروز مشتری آن باقی‌مانده‌اند.

همین حالا با تماس با گروه مشاورین مالی پایش حساب، با کارشناسان حسابداری و مالی ما صحبت کرده و بهترین نوع خدمات حسابداری موردنیاز شرکت خود را شناسایی و دریافت کنید.